Вертикален стерилизатор

Ние сме техничко Taiwan Вертикален стерилизатор производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Вертикален стерилизатор

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Вертикален стерилизатор - Q series
Вертикален стерилизатор
модел - Q series
Вертикален автоклав со пареа
Q серија
【Придобивки】
  • Безбедносен вентил и итен издувен вентил за безбедно користење.
  • Широко се користи во стоматологијата,естетски,ветеринарна,лабораторија,фабрика за храна,биотехнологијата и медицинските области.

【Функција】
  • Со високи-температурна пареа и висок притисок,автоклав со пареа прави стерилизација на микроорганизми како бактериски спори,спори на мувла и други вируси.

【Општ процес на стерилизација】
  • Греење Температурата и притисокот го достигнаа стандардот за стерилизацијаТајминг Аларм Олеснување на притисокотОтворете ја вратата на комората додека мерачот на притисок покажува нула Исклучување.

【Спецификации】
  • IEC/EN 60601-1-2

Модел:
  • Q46-&Фи;30х66см/46 литри/57Lx46Wx80H/75 кг
  • Q63-&Фи;35x66cm/63 литри/63Lx51Wx80H/85 кг
  • Q82-&Фи;40х66см/82 литри/71Lx57Wx85H/95 кг

Напон:220 V
Тековно:20 А
Грејач:4000 W
Температура:121~127̊В
Притисок:до 1.5 кг/cm2
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
Q series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Contact Us