Средство за дезинфекција со пероцетична киселина

Искористат од нас прекрасна и корисни колекција на висок квалитет Средство за дезинфекција со пероцетична киселина кои се фабрикувани од светска класа основниот материјал. Асистентката со тим од квалификувани професионалци, TEX YEAR INDUSTRIES INC. нуди овие во различни форми и големини. Дел форма ова, ние ги презентираме овие во двете стандардни и кориснички избори. Овие се фабрикувани од страна на нашите високо квалификувани професионалци користење врховен одделение материјална и најнова технологија, како на меѓународните стандарди за квалитет.
Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние сме почестени да добиете барања. Ние сме желни да прават бизнис со вас. Надевам дека ќе може да се најдат на специфичните

Средство за дезинфекција со пероцетична киселина

од нашите производи.
  • Средство за дезинфекција со пероцетична киселина - HLP54
Средство за дезинфекција со пероцетична киселина
модел - HLP54
Средство за дезинфекција на високо ниво(Пероцетична киселина)
HLP54
【Придобивки】
  • Средство за дезинфекција на високо ниво(Пероцетична киселина)е ефикасен против бактерии,габи,спори и вируси,вклучувајќи ги и вирусите на хепатитис Б,Вирусите на хепатитис Ц,ХИВ.Посебно,дезинфекција на системи за аспирација и лесно контаминирани медицински инструменти.
  • Компатибилен со заеднички материјали на медицинските помагала.До 14-ден повторна употреба живот.
  • Висока растворливост во вода,исплакнете без да останат остатоци.Широко се користи во стоматологијата,естетски,ветеринарна,лабораториски и медицински области.Посебно,машина за хемодијализа,машина за повторна обработка на дијализатор и ендоскоп.

【Ефект】
Средство за дезинфекција на високо ниво(Пероцетична киселина)е или општи медицински инструменти дезинфекција,30 ml за 1 литар RO вода.Време на дезинфекција:15 мин.Температура:20̊В.

【Начин на апликација】
  • Средство за дезинфекција на високо ниво(Пероцетична киселина)мора да се разреди со RO(ААМИ-квалитет)вода за наменетата употреба.
  • Од суштинско значење е да се изврши определување на концентрацијата на ефективно ниво.Откако ќе се исплакне средството за дезинфекција,потребно е тестирање на остатоци.

【Упатство за употреба】
Средство за дезинфекција на високо ниво(Пероцетична киселина)е за дезинфекција на општи медицински инструменти,30 ml за 1 литар RO вода.Време на дезинфекција:15 мин.Температура:20̊В.

【Состојки】
4%перацетична
26%хидроген пероксид
70%Инертни состојки

【Нето маса】
5 кг(5L)

【Складирање】
Температура:0~30̊В
Да се чува подалеку од сончева светлина
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
HLP54
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција со пероцетична киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција со пероцетична киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-52
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција со пероцетична киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција со пероцетична киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-75
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција со пероцетична киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција со пероцетична киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-77
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција со пероцетична киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција со пероцетична киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-95
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција со пероцетична киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција со пероцетична киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
HLC54
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Contact Us