Рака со голема брзина

TEX YEAR INDUSTRIES INC. е водечки производител, снабдувач и извозник на Тајван Рака со голема брзина. Ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата според спецификациите на клиентите. Обезбедуваме најдобар квалитет, кој е во согласност со глобалните принципи за квалитет бидејќи нашата домашна производна единица е инсталирана со високо развиена машина за да се обезбеди квалитетот.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Рака со голема брзина

производи или би сакале да разговараме за сопствена нарачка, ве молиме слободно контактирајте со нас. Со нетрпение очекуваме да формираме успешен деловен однос со новите клиенти ширум светот во блиска иднина.
  • Рака со голема брзина - H6 series
Рака со голема брзина
модел - H6 series
Стоматолошка рачна работа со голема брзина
Серија H6

Денталната рачна работа со голема брзина го вози работното коло со воздух,главно се користи за сечење заби и отстранување на областа на кариес.Општо земено,парче стоматолошка рака со голема брзина’брзината на вртење е над 160,000 вртежи во минута.Сепак,серијата H6 максимално достигнува 430,000 вртежи во минута и постигнете рамнотежа помеѓу ефикасноста на сечењето и издржливоста на лежиштето.Покрај тоа,четирикратниот дизајн на спреј за вода може да го олади изгореното и хируршкото место од повеќе агли.

Брзина на ротација:320,000~430,000 вртежи во минута
Големина на главата: &Ослаш;11.2 x Н13.5 мм
Поврзување:НСК/КАВО/М4/Б2
Бур големина: &Ослаш;1.59~1.60мм/ISO1797-1 Тип 3(достапни оптички влакна)
Гаранција:12 месеци
Функција:PVD обложено тело од титаниум,произведено во Тајван,Јапонско керамичко лежиште,притиснете го копчето,четирикратно прскање и заменлив кертриџ.
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
H6 series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Рака со голема брзина, треба да знаете за највисок квалитет на Рака со голема брзина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H45 series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Рака со голема брзина, треба да знаете за највисок квалитет на Рака со голема брзина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H61 series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Рака со голема брзина, треба да знаете за највисок квалитет на Рака со голема брзина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
H65 series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Рака со голема брзина, треба да знаете за највисок квалитет на Рака со голема брзина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
HEM1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Contact Us