Средство за дезинфекција на забен инструмент

Ние сме техничко Taiwan Средство за дезинфекција на забен инструмент производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Средство за дезинфекција на забен инструмент

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
 • Средство за дезинфекција на забен инструмент - DV-52
Средство за дезинфекција на забен инструмент - DV-52 Средство за дезинфекција на забен инструмент - DV-52
Средство за дезинфекција на забен инструмент
модел - DV-52
Средство за дезинфекција на високо ниво
HLD54
【Придобивки】
 • Ефикасно против бактерии,габи,спори и вируси,вклучувајќи ги и вирусите на хепатитис Б,Вирусите на хепатитис Ц,ХИВ.Посебно,дезинфекција на системи за аспирација и лесно контаминирани медицински инструменти.
 • Компатибилен со заеднички материјали на медицинските помагала.До 14-ден повторна употреба живот.
 • Висока растворливост во вода,исплакнете без да останат остатоци.Широко се користи во стоматологијата,естетски,ветеринарна,лабораториски и медицински области.

【Ефект】
 • За дезинфекција на општи медицински инструменти,30 ml за 1 литар RO вода.Време на дезинфекција:15 мин.Температура:20̊В.

【Начин на апликација】
 • Средството за дезинфекција мора да се разреди со RO(ААМИ-квалитет)вода за наменетата употреба.
 • Од суштинско значење е да се изврши определување на концентрацијата на ефективно ниво.Откако ќе се исплакне средството за дезинфекција,потребно е тестирање на остатоци.

【Упатство за употреба】
 • За дезинфекција на општи медицински инструменти,30 ml за 1 литар RO вода.Време на дезинфекција:15 мин.Температура:20̊В.

【Состојки】
 • 4%перацетична
 • 26%хидроген пероксид
 • 70%Инертни состојки

【Нето маса】
 • 5 кг(5L)

【Складирање】
 • Температура:0~30̊В
 • Да се чува подалеку од сончева светлина
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
DV-52
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Contact Us