CSSD стерилизатор

Ние сме техничко Taiwan CSSD стерилизатор производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

CSSD стерилизатор

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
 • CSSD стерилизатор - ESH series
CSSD стерилизатор
модел - ESH series
Болнички CSSD Хоризонтален автоклав на пареа
ESH серија
【Придобивки】
 • 4 пати пред-вакуум процес за подобар резултат на стерилизација.
 • Безбедносен вентил,прекинувач,контролер на притисок за вашата безбедносна употреба.
 • Автоматско водоснабдување и систем за рециклирање на вода(изборен)за практично користење.
 • Широко се користи во стоматологијата,естетски,ветеринарна,лабораторија,фабрика за храна,биотехнологијата и медицинските области.Особено во болница.

【Функција】
 • Со високи-температурна пареа и висок притисок,автоклав со пареа прави стерилизација на микроорганизми како бактериски спори,спори на мувла и други вируси.

【Препорака за стерилизација】
 • Медицински инструменти:пре-вакумирајте 2 пати/132̊В/стерилизирање 6 минути/сушење 2 минути
 • Течност:нема пред-вакуум/121̊В/стерилизирање 40 минути/нема сушење
 • Завиткано целосно полнење:пре-вакумирајте 4 пати/132̊В/стерилизирање 20 минути/сушење 10 минути
 • Завиткана половина товарење:пре-вакумирајте 4 пати/132̊В/стерилизирање 12 минути/сушење 6 минути

【Спецификации】
 • IEC/EN 60601-1-2
 • Електронски контролен систем со LED дисплеј:Се прикажува приспособливо време за стерилизирање и сушење.
 • 316 медицинска нерѓосувачка комора опционално достапна со издржлива заптивка.Понатаму,печатач за вашата евиденција за стерилизација(стандарден додаток на ESH96/ESH916/ESH339).

Модел:
 • ESH63-&Фи;34х70см/63 литри/80Lx65W125H/200 кг/50 А/9000 W
 • ESH96-&Фи;42х70см/96 литри/90Lx65Wx160H/250 кг/50 А/12000 W
 • ESH196-&Фи;50х100см/196 литри/120Lx80Wx160H/350 кг/75А/24000 W
 • ESH339-&Фи;60х120см/339 литри/140Lx85Wx170H/450 кг/75А/24000 W

Напон:220 V/380 V,3P,50/60 HZ
Температура:121̊В/132̊В
1 резервоар за вода 190 литри
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
ESH series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Contact Us