Средство за дезинфекција на лимонска киселина

Ние се одржи експертиза во обезбедувањето на нашиот квалитет свесен клиенти добро дефинирани Средство за дезинфекција на лимонска киселина. Ние нудиме овие во различни спецификации и дизајни, како на потребите на нашите клиенти во пазарот водечки цени. Производите понудени од наша страна строго проверени во секоја фаза на развој за да се обезбеди за висок квалитет и атрактивни дизајни.
Ние сме гигант снабдувач на

Средство за дезинфекција на лимонска киселина

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
  • Средство за дезинфекција на лимонска киселина - HLC54
Средство за дезинфекција на лимонска киселина
модел - HLC54
Средство за дезинфекција на високо ниво(Лимонска киселина)
HLC54
【Придобивки】
Средство за дезинфекција на високо ниво(Лимонска киселина)е висока-раствор за дезинфекција на ниво.Применливо за стандардно чистење и хемотермална дезинфекција на цевководи во машини за хемодијализа или централен систем за испорака на концентрат.Распуштање на остатоци од крв.Содржи:25%лимонска киселина и органска киселина.Одличната способност за декалцификација може да го исчисти и отстрани преципитираниот калциум карбонат во колото.Активни состојки составени од природни материи,обезбедува материјал пријателска и еколошки неутрална употреба.

【Ефект】
Средство за дезинфекција на високо ниво(Лимонска киселина)делува бактерицидно и инактивира вируси на 84̊C за време на експозиција од 15 минути.
Може да убие бактерии(Салмонела тифимуриум,Staphylococcus aureus,Pseudomonas aeruginosa),микобактерија(Mycobacterium terrae),спори(Bacillus atrophaeus)и вирус(Парвовирус).

【Упатство за употреба】
За употреба во апарати за хемодијализа со пропорционална
системи за мешање:Аспирирајте средство за дезинфекција на високо ниво(Лимонска киселина)преку конекторот за дезинфекција.
За добиените концентрации,ве молиме следете ги упатствата дадени од производителот на машината за хемодијализа.

【Состојки】
Составот од 100гр раствор содржи:
25 g лимонска киселина
4 g органска киселина
2 g средство за секвестерирање
прочистената вода го сочинува волуменот

【Нето маса】
5 кг

【Складирање】
Чувајте го садот цврсто затворен во секое време и чувајте го во исправена положба
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
HLC54
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција на лимонска киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција на лимонска киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-52
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција на лимонска киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција на лимонска киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-75
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција на лимонска киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција на лимонска киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-77
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција на лимонска киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција на лимонска киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
DV-95
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TEX YEAR INDUSTRIES INC.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Средство за дезинфекција на лимонска киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Средство за дезинфекција на лимонска киселина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
HLP54
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Contact Us